Sık Sorulan Sorular

Home » Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan

Sorular

Yerimiz, İzmir’ in, Ödemiş ilçesine bağlı tarihi ve mistik bir köyü olan Birgi dedir..

Yerimiz Bozdağ eteklerindedir. Araç ile 30 dk mesafededir.

İzmirden Ödemiş’ e tren veya otobüs ile geldikten sonra, yarım saatte bir kalkan Birgi dolmuşlarına binerek Birgi merkeze gelebilirsiniz. Birgi merkezden, çiftliğimize kadar biz de size yardımcı olabiliriz, yürüyerek siz de gelebilirsiniz, yaklaşık 15 dk lık bir yürüme mesafesindedir çiftiğimiz.

Birgi merkeze 1,5 dk araç, 15 dk yürüme mesafesindeyiz,

Çiftliğimize gelen son 400 m lik yol toprak bir yoldur, keyiflidir ve sonunda sizi getirdiği yer bir cennettir ☺

Amacımız tüm gelen misafirlerimizin hangi hizmetimiz için olursa olsun kendilerini özel hissetmelerini sağlamaktır. Bu sebepten fiyatlarımız pazarlık dahilinde olmadığı gibi, 5 birimimiz olan yerimizde misafirlerimize farklı fiyat uygulaması etik de değildir.

Konseptimizin ana fikri, misafirlerimize, doğa içinde, bölgemizin tüm güzelliklerini sunarak, farklı, butik,  benzersiz ve lüks bir konaklama hizmeti sunmaktadır. Bunun yanında özel gün, butik organizasyonlar, grup organizasyonları gibi hizmetler sunulmaktadır. 

Tüm evlerimizde, özel tasarlanmış, tuvalet ve banyo bulunmaktadır.

Tüm evlerimizde 7/24 sıcak suyumuz vardır

Girişlerimiz saat 15:00, çıkışlarımız 12:00 dir. 12:00-15:00 arası tüm evlerimizin temizlikleri için gerekli bir zamandır, dolayısı ile giriş, çıkış saatlerini esnetemiyoruz.

Bulunduğumuz bölge İzmir’ in en doğusunda yer almaktadır. Mavi denizlere uzağız ama yerimiz doğal bir yeşil denizdir ☺

Bölgemiz, ülkemizin en tarihi, mistik ve antik yerlerinden biridir. Birgi, Gölcük, Bozdağ mutlaka geldiğiniz zaman ziyaret etmeniz ve gezmeniz gereken yerler arasındadır. Antik kentler olan Efes, Sardis, Dios Hieron, Aigai, Macellum gibi yerleşkelere yakındır.

Çiftliğimizde, sadece misafirlerimize hizmet ettiğimiz kafe-restorantımız bulunmaktadır. Alokllü, alkolsüz içecekler ve alakart menümüzden yararlanabilirsiniz.

Getirebilirsiniz, bunun yanıda tüm gerekli tabak, ve servis malzemeleri, kadeh vb ürünleri kendinizin getirmesi gerekmektedir.

Kış ayında özellikle Delüx Tiny House’ larımızın bahçesinde, kömür, tel ve tüm servis malzemelerinizi getirerek mangal yapabilirsiniz. Ayrıca Dome ve Suit evlerimize ait ortak büyük bir BBQ alanımız mevcuttur. Buradan da yararlanabilirsiniz.

Planlı organizasyonlar dışında ilave bir aktivitemiz yoktur.

Çiftliğimiz 14 dönüme yayılmış bir arazidir. Çocuklarımızın özellikle doğayı tanımalarına olanak sağlamaktadır. Ayrıca bir oyun alanımız bu sebepten yoktur. 

Evlerimizde, aileleriniz ve sevdiklerinizle ile kaliteli vakit geçirebilmeniz özellikle televizyon yoktur.

Evlilik şartı aramıyoruz.

Yerimizde sadece konaklayan misafirlerimize kafe-restoran hizmetimiz mevcuttur, dışarı kahvaltı veya yemek hizmetimiz yoktur.

Butik organizasyonlar haricinde olmuyor

Evlerimiz birbirine yeterince uzak (minimum 25 m mesafede) ve herhangi bir şekilde misafirlerimizin birbirini rahatsız etmeyeceği bir şekilde konumlandırılmışlardır.

Tüm evlerimizin pencerelerinde perdeleri mevcuttur.

Restoran fiyatlarımızı internet sitemizdeki karekodu okutarak görebilirsiniz.

Evcil hayvan kabul etmiyoruz.

Dome evlerimizin verandaları, yüksek bir yara yapılmıştır. Hamak yatak ve veranda çocuklar için tehlike arz etmektedir.

Çiftliğimiz merkezi yerleşkelere çok yakın, fakat oraların gürültüsünden bir o kadar uzaktır.

Yabani hayvan gelmiyor, fakat komşu çifliklerin evcil hayvanları, çiftliğimizi sık sık ziyartet geliyorlar ☺ ama hepsi uysal, arkadaş canlısı ve bizlerin buraya geldiğimizden beri dostumuz olan canlilardır.

Çiftliğimizin tüm çevresi tel örgü ile kapatılmış olup, 7/24 güvenlik kameraları ile gözetlenmektdir.

Henüz yok ama planlarımız dahilindedir.