Arşivler: Rooms

Home » Rooms
DOME HOUSES – ENG
Room

DOME HOUSES – ENG

We just dreamed... We went through every detail for days. We did not hesitate to change the details that we did not feel comfortable with. Our Dream and Love House, which will offer you a different and luxurious retreat in nature, with the difference of Dream Taste. With its 20 m2 living space, its own magnificent Küçük Menderes plain view, 15 m2 veranda and an infinity hammock bed in front of the veranda, it will provide an incredible glamping experience.

DELUX TINY HOUSES – ENG
Room

DELUX TINY HOUSES – ENG

Romantic shepherds cottages in the heart of Birgi offer the ultimate glamping experience and a real opportunity to experience nature in luxury. Each Hut has its own garden and private gazebo with custom furniture. Hayal Tadında Shepherds Hut Retreat is located on the borders of Bozdağ-Birgi. Shepherds Huts is a great base to explore the whole of Birgi, an hour's drive from Izmir.

KING & HONEYMOON – ENG
Room

KING & HONEYMOON – ENG

The architecture of our building was inspired by a building of historical importance after the Manas Epic in the old Turks, which was selected as a historical cultural heritage by UNESCO in 2014. With modern touches of ancient details, every detail has been thought out to the smallest detail for honeymoon couples to spend their holidays in the best and most comfortable way in this grand suite, which is a first in our country.

KING & HONEYMOON SUIT
Room

KING & HONEYMOON SUIT

Yapımızın mimarisi 2014 yılında UNESCO tarafından tarihi kültürel miras olarak seçilen eski Türklerde Manas Destanından sonra tarihi öneme sahip bir yapıdan esinlenmistir. Kadim detayların modern dokunuşlarla, ülkemizde bir bir ilke imza atan bu büyük sutimizde, balayı çiftlerin tatillerini en iyi ve rahat geçirmesi için her türlü ayrıntı, en ince detayına kadar düşünülmüştür.

DELUX TINY HOUSES
Room

DELUX TINY HOUSES

Birgi'nin kalbindeki romantik çoban kulübeleri, en üst düzeyde glamping deneyimi ve doğayı lüks içinde yaşamak için gerçek bir fırsat sunuyor. Her Kulübenin kendi bahçesi ve özel mobilyalarla döşenmiş özel çardağı vardır. Hayal Tadında Shepherds Hut Retreat, Bozdağ-Birgi sınırlarında yer almaktadır. Shepherds Huts, İzmir'e arabayla bir saatlik mesafedeki Birgi'nin tamamını keşfetmek için harika bir başlangıç ​​noktasıdır.

DOME HOUSES
Room

DOME HOUSES

Biz sadece hayal ettik... Her detayın üzerinden günlerce geçtik. İçimize sinmeyen detayları defalarca değiştirmekten kaçınmadık. Hayal Tadında farkıyla, doğanın içinde, farklı ve lüks bir inziva deneyimini size sunacak olan Hayal ve Aşk Evimiz. 20 m2 yaşam alanı, kendine ait, muhteşem Küçük Menderes ovası manzaralı, 15 m2 verandası ve verandasınınönünde sonsuzluk hamak yatağı ile, inanılmaz bir glamping deneyimi yaşatacaktır.